

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 584.2 µm |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 60 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.59 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83223
Ext.Price$0.83223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83223 | $0.83223 |
| 10 | $0.72268 | $7.22680 |
| 25 | $0.68325 | $17.08125 |
| 50 | $0.65498 | $32.74900 |
| 100 | $0.62788 | $62.78800 |
| 300 | $0.59784 | $179.35200 |
| 500 | $0.56924 | $284.62000 |
| 1000 | $0.54572 | $545.72000 |
| 3000 | $0.46470 | $1394.10000 |
